24 kwietnia 2021
Przewóz ADR-ów, czyli materiałów niebezpiecznych, wymaga wyspecjalizowanych środków transportu. Standardowo, transport ADR-ów przez firmy spedycyjne i kurierów jest zabroniony. Dopuszczalny jest jedynie na zasadach określonych w Umowie ADR. Tym ważniejsza jest informacja, że w Apaczce możesz zamówić transport ADR-ów. Dowiedz się, jak to zrobić.
Pełna lista materiałów niebezpiecznych objętych Umową ADR jest opublikowana w tabeli A tejże Umowy. Każdej pozycji tabeli odpowiada czterocyfrowy kod, poprzedzony literami UN. Kody UN są pogrupowane w 4 grupy:
Deklarując przewóz materiałów niebezpiecznych, podaj jak najdokładniejszą jego definicję. Jeśli nie jest to możliwe, to podajemy kod odpowiedni dla drugiej, trzeciej lub, w ostateczności, czwartej grupy.
Klasyfikację materiałów niebezpiecznych znajdziesz tutaj
Na tablicy ADR, oprócz czterocyfrowego kodu UN określającego przewożony materiał niebezpieczny znajduje się miejsce, na dwie lub trzy cyfry, które opisują numer rozpoznawczy niebezpieczeństwa (HIN). W przypadku materiałów silnie reagujących z wodą wprowadza się przed numerem HIN znak X
Ponieważ przewóz ADR-ów jest możliwy tylko dla przewoźników i nadawców posiadających odpowiednie kwalifikacje i zezwolenia, nie możesz wybrać usługi automatycznej, z listy dostępnych opcji.
Przewóz towarów niebezpiecznych jest obwarowany szczegółowymi przepisami. Dlatego, zanim złożysz zamówienie, zapoznaj się dokładnie z regulaminem świadczenia usługi ADR
Pełną wersję dokumentu możesz pobrać, klikając w ten linkiem
Umowa ADR to europejska konwencja, szczegółowo regulująca przepisy regulujące przewóz ładunków niebezpiecznych. Teraz obowiązuje wersja z 2019 roku. Polska ratyfikowała Umowę w 1975 roku. Aktualna, pełna wersja Umowy w języku polskim publikowana jest w Dzienniku Ustaw, skąd możesz pobrać tekst ujednolicony
Przesyłki zagraniczne
Technologia, logistyka, know-how, customer experience. Główne obszary rozwoju w sprzedaży międzynarodowej
19 listopada 2024
Rozwijaj swój biznes w Europie razem z InPost International
15 listopada 2024
Porady
Masowe wysyłki paczek kurierskich – jak to zrobić?
8 listopada 2024
apaczka pro (11) logistyka (16) przesyłka (10) przesyłki niestandardowe (20) user experience (13) wysyłka ekspresowa (1) zwroty (4)