14 stycznia 2022
Pomysł wysyłki szkła kurierem nie jest wcale niemożliwy do zrealizowania. Transport kurierski uchodzi przecież za stosunkowo szybki i bezpieczny. Jakie zasady obowiązują Nadawcę przesyłki, jeśli umieszcza w niej szkło? Jaką firmą kurierską można nadawać paczki ze szkłem?
Produkty wykonane ze szkła, ze względu na swoją kruchość, wymagają szczególnie delikatnego traktowania – bardzo łatwo je uszkodzić lub całkowicie zniszczyć. Dlatego wysyłanie ich firmą kurierską wiąże się ze sporym ryzykiem, również takim, że w przypadku zniszczenia produktu niezwykle trudno jest ustalić sprawcę. Nie sposób przecież wskazać, czy szklany produkt został wysłany będąc już uszkodzonym, czy został uszkodzony w transporcie, czy może podczas otwierania przesyłki przez Odbiorcę. Reklamacja uszkodzonej paczki jest więc wyjątkowo trudna, a zorganizowanie wysyłki zawierającej szkło to prawdziwe wyzwanie zarówno dla Nadawcy, jak i dla firmy kurierskiej, która zdecyduje się taką paczkę dostarczyć.
To, czy wysyłka szkła firmą kurierską się powiedzie, w dużej mierze zależy od Nadawcy, a właściwie – od sposobu przygotowania i zabezpieczenia paczki. Te zaś zależne są od rodzaju produktu, który wysyłamy.
Dlatego jeśli w przesyłce znajdują się produkty zawierające szklane elementy, każdy z nich zabezpiecz z osobna grubą warstwą folii bąbelkowej. Po umieszczeniu produktu w kartonie dokładnie i jak najbardziej szczelnie obłóż go miękkim wypełnieniem. Upewnij się także, że zawartość kartonu nie przesuwa się w nim oraz ma kilka centymetrów odległości do boków kartonu – tzw. bufor bezpieczeństwa.
Innym sposobem na przygotowanie paczki ze szkłem – jeśli wysyłany produkt jest w 100 proc. wykonany ze szkła – są piankowe lub styropianowe wytłaczanki. Można je zamówić w przedsiębiorstwach tworzących opakowania na zamówienie, jednak trzeba będzie na nie trochę poczekać.
Po przygotowaniu i zabezpieczeniu wnętrza przesyłki należy też w odpowiedni sposób zabezpieczyć ją od zewnątrz. W tym celu użyj specjalnych naklejek ostrzegawczych z wizerunkiem szkła oraz z napisami “Ostrożnie!” i “Szkło”.
Chcąc wysłać szkło kurierem warto okleić ją naklejkami ostrzegawczymi. Dzięki temu pracownicy firmy kurierskiej będą obchodzić się z twoją paczką delikatniej. Z kolei Odbiorcy takich przesyłek często decydują się skorzystać z usługi przesyłki za pobraniem. Polega ona na tym, że Odbiorca płaci za przesłany produkt, a następnie może sprawdzić jego zawartość w obecności kuriera i upewnić się, że dotarła ona w nienaruszonym stanie.
To zależy od rodzaju przedmiotu, jaki chcesz nadać w przesyłce. Większość firm kurierskich produkty w 100 proc. szklane umieściła na liście towarów zakazanych w transporcie, co oznacza, że nie obsługuje ich w ramach swoich usług. Są to jednak w większości produkty o dużych rozmiarach – na przykład szyby samochodowe, kabiny prysznicowe itd. Te przedmioty ze względu na ich spore rozmiary wymagają więcej uwagi oraz pracy podczas transportu, są także problematyczne podczas przenoszenia ich z miejsca na miejsce. Jeśli jednak chcesz wysłać kurierem szklany kubek, świecznik, albo cokolwiek innego, co ma niewielkie rozmiary lub szkło stanowi tylko jeden z elementów budowy przedmiotu, możesz bez obaw skorzystać z usług kuriera. Pamiętaj tylko o odpowiednim zabezpieczeniu przesyłki od wewnątrz oraz z zewnątrz.
Przeczytaj także: Kody pocztowe – jak sprawdzić i zapisać je prawidłowo?
Przeczytaj także: Sprawdzenie paczki przy kurierze – kiedy i czy trzeba?
Przesyłki zagraniczne
Technologia, logistyka, know-how, customer experience. Główne obszary rozwoju w sprzedaży międzynarodowej
19 listopada 2024
Rozwijaj swój biznes w Europie razem z InPost International
15 listopada 2024
Porady
Masowe wysyłki paczek kurierskich – jak to zrobić?
8 listopada 2024
apaczka pro (11) logistyka (16) przesyłka (10) przesyłki niestandardowe (20) user experience (13) wysyłka ekspresowa (1) zwroty (4)